Βατανιακός - Εθνικός Κατ. 3-1

Πάλι με ανατροπή κατάφερε ο Βατανιακός να πάρει το «τρίποντο», καθώς ο Εθνικός Κατερίνης προηγήθηκε 0-1, πριν ο Κυπαρίσσης πάρει… μπρος και σημειώσει τρία γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι πρωτοπόροι δεν μπόρεσαν να δικαιολογήσουν την βαθμολογική τους θέση, μένοντας σε μέτρια επίπεδα απόδοσης, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν για το γκολ. Όμως οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ.

Με την έναρξη του ημιχρόνου όμως, ο Εθνικός κέρδισε πέναλτι και αποβολή. Ο Κλιάνης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Σταφίδα, με τον δεύτερο να δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Τζιάμας, ο οποίος έκανε το 0-1.

Η απάντηση του Βατανιακού ήρθε, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, άμεσα. Στο 52’ ο Κυπαρίσσης με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο έμπειρος σκόρερ έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε πάλι ο Κυπαρίσσης με κεφαλιά στο 88’, σημειώνοντας χατ τρικ.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Χατζηεπίδης, Μπέης (33’ Αγγελάκης), Σταφίδας, Κραγιόπουλος, Γιαπιτζής, Μαυρίδης, Τσικαδέρης, Πέτρου, Κυπαρίσσης, Ανδρονικίδης (62’ Παπαδόπουλος), Σιδηρόπουλος (60’Μίγκος).

ΕΘΝΙΚΟΣ  ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Σαρπότας (46’ Κώτσογλου), Θεοδοσιάδης, Δερμίσης, Μαγκλάρας, Τζιάμας, Ελισιάδης (46’ Μετενίδης), Καμπερίδης, Συρανίδης, Κλιάνης, Μπεκιάρης (51’ Δεληγιαννίδης), Ζυγόπουλος.

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»