Θρίαμβος για Σανταντέρ!

Η Ρασίνγκ Σανταντέρ επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Εσπανιόλ και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Οσβάλντο στο 37’, με την Εσπανιόλ να χάνει πολλές ευκαιρίες να αυξήσει και άλλο το προβάδισμα της.

Όμως οι παίκτες του Μαρθελίνο μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κόλσα στο 50ο λεπτό ενώ ο Τζιοβάνι Ντος Σάντος «πάγωσε» το «Κορνέγια Ελ Πρατ» στο 74ο λεπτό χαρίζοντας το «χρυσό τρίποντο» στους φιλοξενούμενους.

Εσπανιόλ: Καμενί, Τσίκα, Αμάτ, Γκαλάν, Νταβίντ Γκαρσία (34’ Ντουσέρ), Χάβι Λόπεθ, Χάβι Μάρκεζ, Λουίς Γκαρσία (78’ Ιβάν Αλόνσο), Βερντού (78’ Αλβάρο), Καλεχόν, Οσβάλντο

Ρασίνγκ Σανταντέρ: Τόνο, Πινίγιος, Ενρίκε, Τορεχόν, Ντομίνγκο Σίσμα, Μουνίτις, Λασέν, Κόλσα, Αντριάν (62’ Μπακιρτσίογλου), Ντος Σάντος (82’ Ντιόπ), Μπολάδο (69’ Ρόζενμπεργκ)

Βέροια: Με το… ζόρι 11 για Αιγίνιο!
Τσαγκρώνης: «Καθαρή η μαγνητική του Γιάννη, την έχουμε στείλει στη FIBA»
Εργοτέλης: Συζητήσεις με Γκώνια
Ξάνθη-Λαμία 0-0: Ήρθε Super League για να… μείνει!
Μεγάλη φωτιά στο Μαρκόπουλο Αττικής
Βίντεο που κόβει την ανάσα! Έτσι σώζει ζωές το Πολεμικό Ναυτικό: Καρέ – καρέ επιχειρήσεις διάσωσης
Κρήτη: Οι πρώτες σκληρές εικόνες από το τροχαίο με το λεωφορείο – Ένας νεκρός - 3 τραυματίες
Bίντεο-Σοκ - Επίθεση Ισπανία: Η στιγμή που ήρωας αστυνομικός σκοτώνει μόνος του τέσσερις τρομοκράτες