Νάουσα – Γαλατινή 4-1

Αν και η Νάουσα έπαιζε με αρκετές απουσίες, κατάφερε να επικρατήσει 4-1 της Γαλατινής, η οποία προηγήθηκε.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι. Στο 11’ ο Παπαρίζος έκανε το 0-1, ενώ η Γαλατινή έχασε κι άλλες ευκαιρίες στο πρώτο 15λεπτο. Η αντίδραση των «γαλάζιων» ήρθε στο 18’, με τον Πήτο να ισοφαρίζει. Ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου διατηρήθηκε το 1-1, με τη Νάουσα να ανεβάζει στροφές και να γίνεται πιο απειλητική.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έγιναν πιο ουσιαστικοί και στο 47’ ο Πήτος τους έδωσε το προβάδισμα με 2-1, ενώ στο 60’ ο Περηφανόπουλος έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα πάλι με τον Πήτο, ο οποίος σημείωσε το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Μάνδαλης, Γερμάνης (46’ Μουρουζίδης), Πετράκος, Πουρνάρας, Πήτος (66’ Σίγγας), Παπαστεργίου (63’ Τσακαλίδης), Ζούρκος, Πασχάλης, Βλαχοδήμος, Περηφανόπουλος

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Μακρής, Καλτσάς, Μυλωνάς, Μαντζόλας, Τζόρκας, Λιάγκας (46’ Μανώλης), Καραγκούνης, Ζιώγας (58’ Κιουλτζής), Μπάκανος (30’ Λαζόγκας), Παπαρίζος, Κουρονίκος

ΝΑΟΥΣΑ: Βασίλης Βαφειάδης

Super League: Ο Ντελαζό ορίστηκε στο εξ αναβολής ντέρμπι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
Στη μνήμη του Παύλου Γιαννακόπουλου ο Χρυσός Σταυρός μετά χρυσού κλάδου Δάφνης του Ερυθρού Σταυρού
Ο ασταμάτητος Ναν MVP Απριλίου και Μαϊου!
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ανακοίνωση της ΕΛΑΣ για τον αποψινό ημιτελικό του Conference League