Αστέρας Δρεπ.-Λουκίσια 0-4

Τα Λουκίσια συνέτριψαν εκτός έδρας με 4-0 τον ουραγό Δρεπανιακό και εξασφάλισαν κατά μεγάλο βαθμό την σωτηρία τους.

Πάντως, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 μέχρι το 64ο λεπτό. Σε εκείνο το χρονικό σημείο, οι γηπεδούχοι «παραδόθηκαν» και δέχτηκαν τέσσαρα αναπάντητα γκολ. Συγκεκριμένα, ο Χατζάκης άνοιξε το σκορ στο 64’, ο Σπανός πέτυχε δύο ακόμα γκολ στο 70’ και στο 73’, ενώ ο Ντάμπος πέτυχε το 4-0 στο 85ο λεπτό δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των Λουκισίων.

Πλέον, οι νικητές βρίσκονται δέκα βαθμούς μακριά από την ζώνη υποβιβασμού διατηρώντας την τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Από την μεριά του, η ομάδα του Δρεπάνου έμεινε στους 19 βαθμούς και στην τελευταία θέση.

Αστέρας Δρεπανιακός: Πίπερος, Τράκας, Μίχος, Δίλης, Παπακωνσταντίνου (60’ Μπένεσι), Αντωνιάδης, Μανιάτης (70’ Μανδύλης), Μανέτας, Κιόλλας, Σταυρόπουλος, Σούφι.
Λουκίσια: Διαμαντής, Συρόπουλος, Μήτρου, Μπακώσης, Ζαχαριάς, Ευσταθίου Ν., Δήμου, Χατζάκης, Σπανός (75’ Ντάμπος), Τσοπάνης (67’ Ευσταθίου Αλ.), Ζαφειρόπουλος (71’ Λουκατζίκου).

NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)
Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας