Ανεβαίνει η Ροβανιέμι, 4-2 τη Μαριέχαμν

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η Ροβανιέμι εκτός έδρας απέναντι στη Μαριέχαμν για να επικρατήσει με 4-2.

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Φινλανδίας αποσπάστηκε η Ροβανιέμι η οποία επικράτησε 4-2 της Μαριέχαμν εκτός έδρας, δείχνοντας να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση λίγες ημέρες πριν από το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο Μπατσού στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Μακιτάλο να κάνει το 2-0 στο 32’. Το εντυπωσιακό πρώτο μέρος, έκλεισε με τον Λάχτινεν να κάνει το 3-0 στο 37’.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μειώνοντας σε 3-1 με γκολ του Σολινάκ, ενώ μπήκαν ξανά στο παιχνίδι στο 72’ κάνοντας το 3-2 με γκολ του Φορσέλ. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπατσού που πέτυχε το δεύτερό του προσωπικό γκολ.

Η ενδεκάδα της Ροβανιέμι: Φόρσμαν, Πέουρα (62’ Σάξμαν), Νούρμος, Ομπιλόρ, Άλισον, Μακιτάλο (59’ Πόγιλο (68’ Γκέι), Όκονεν, Λάχτινεν, Ρόιχα, Μπατσού.

Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ