Ολυμπιακός - Καβάλα 1-1 (Κ20)

Ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Καβάλα στις εγκαταστάσεις του Ρέντη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Σίνισα Γκόγκιτς μπήκαν δυνατά στον αγώνα ζητώντας από την αρχή το γρήγορο γκολ. Αυτό έγινε εφικτό μόλις στο 9’, με τον Λυκογιάννη να ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό με όμορφο σουτ.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν και δεύτερο γκολ χάνοντας μία-δύο καλές ευκαιρίες να το πετύχουν όμως οι «Αργοναύτες» κατάφεραν πριν την λήξη του ημιχρόνου να ισοφαρίσουν και να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ ισόπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ισορρόπησε, με το σκορ να παραμένει ισόπαλό 1-1 μέχρι τη λήξη του.

Ολυμπιακός: Καλδέλης, Γκίνο, Πολυχρονάκης, Σούλης, Λυκογιάννης, Πάνουελ (55' Κρητικός), Λεάντρο, Κοτσαρίδης, Βάντερσον (82 Παρσόπουλος), Αριανούτσος, Κλωνάρης (67' Σούκιας).

Καβάλα: Καγκελίδης, Καζαντζίδης, Ελευθεριάδης Κ., Βισεντίνι, Γαβριηλίδης, Μαυροβασίλης, Καπνόπουλος, Μπρατσιάνη, Ελευθεριάδης Χ., Οικονόμου, Ναζλίδης.

Champions League: Φαβορί η Παρί Σεν Ζερμέν, ονειρεύεται η Ντόρτμουντ – Η ώρα και το κανάλι
Στίβος: Τρίτη θέση για την Τζένγκο στην Ουέλβα
Λουίς Ενρίκε: «Η ομάδα μου είναι θαρραλέα, να μην δούμε την πίεση ως απειλή»
Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ