Brasileiro: Ηγέτης Ντάτολο για Μινέιρο (videos)

Έχοντας κορυφαίο τον πρώην μέσο του Ολυμπιακού, Χεσούς Ντάτολο, η Ατλέτικο Μινέιρο ξεπέρασε νέα απουσία του τραυματισμένου Ρονανλντίνιο με 3-2 στην έδρα της Βιτόρια.

Ο 30άχρονος Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και κυριάρχησε οδηγώντας την ομάδα του μέχρι το 3-0, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν μεν σε 3-2, αλλά ουδέποταν απείλησε σε ουσιαστικό βαθμό την Ατλέτικο. Σε άλλα σημερινά ματς της έκτης αγωνιστικής του Brasileiro, η Σάντος προηγήθηκε δύο φορές, αλλά έμεινε εκ νέου μακριά από τη νίκη με 2-2 στην έδρα της Γκοΐας, ενώ η Παλμέιρας συνέχισε την ανοδική πορεία της με 1-0 επί της Φιγκουιρένσε χάρη σε γκολ του 24χρονου Ενρίκε στο 37ο λεπτό.

2

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν