Κάστορας-ΑΕΛ 0-3

Με νίκη αποχαιρέτισε τη Γ’ Εθνική η ΑΕΛ, καθώς επιβλήθηκε 3-0 του Κάστορα εκτός έδρας.

Οι «βυσσινί» ήταν καταιγιστικοί και σε αυτό το ματς, πιέζοντας από πρώτο λεπτό για να σκοράρουν. Στο 40’ ο νεαρός Γαρυφαλλόπουλος είχε δοκάρι και στο 44’ ο Αραμπατζής έβγαλε τη σέντρα και ο Στεφανίδης με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Στο 51’ ο Γαρυφαλλόπουλος με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-2 και δέκα λεπτά αργότερα σουτ του Νεμπεγλέρα σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 67’ ο Στεφανίδης έκανε το 0-3. Ο Πατινιώτης στο 87’ είχε τρίτο δοκάρι για την ΑΕΛ.

Κάστωρ (Θόδωρος Ποντίκης): Κράτσιος, Δινάδης, Μήνος, Τραϊανός (56’ Ματζανάς), Σαλβαρίνας, Μαρκόπουλος, Καρανάσιος (74’ Γκούρλιας), Τζιώτζης, Τριάντας (46’ Καλύβας), Μηλιάτης, Ιωαννίδης

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παπαγιάννης, Αραμπατζής, Μήτσης (75’ Κουλίδης), Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Μπουσινάκης (36’ Πατινιώτης), Καρακατσάνης (61’ Τζουμάκης), Γαρυφαλλόπουλος, Στεφανίδης

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)