Μ. Αλέξανδρος - Νίκη Πολ. 2-1

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Νέου Μυλοτόπου κόντρα στη Νίκη Πολυγύρου με σκόρ 2-1.

Η ομάδα του Μυλοτόπου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ωστόσο η Νίκη Πολυγύρου ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ μετά από κεφαλιά του Ψευτογιώργου από το ύψος της μικρής περιοχής. Από εκείνη τη στιγμή οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μέγα Αλέξανδρου μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη και η τύχη ήταν μαζί τους, καθώς στο 48ο λεπτό κατάφεραν να ισοφαρίσουν με αυτογκόλ του αμυντικού του Πολυγύρου.

Η πίεση στα καρέ της Νίκης συνεχίστηκε και στο 51΄ ο Γκότσης σημείωσε το νικητήριο γκόλ της αναμέτρησης με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή. Το παιχνίδι είχε ρυθμό και φάσεις μέχρι το τέλος, καθώς ο Μυλότοπος είχε σωρό χαμένων ευκαιριών δίχως όμως να καταφέρει να ανεβάσει το δείκτη του σκορ. Κορυφαίοι για τους γηπεδούχους ήταν οι: Σαββάκης Καρράς Μ.Χ, Ιωαννίδης και Φάβας.

Μ.Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου: Καμπαλής, Καρράς Μ.Χ, Δουλκερίδης(37΄Παπαδόπουλος), Σαββάκης, Φάβας, Δημάδης(30΄Κούζας), Γκότσης, Καρράς Κ.Χ, Χατζηστεφάνου(68΄Κωνσταντίνου), Ιωαννίδης Φ., Γρηγορίου.

Νίκη Πολυγύρου: Σούνας, Μπίκας, Σαμαράς, Τσιντογιάννης, Κωνσταντινίδης, Στόικος, Φλέσσας(75΄Στρόλιος), Μηνάς, Πανισκάκης, Ψευτογιώργος, Ιατρού.

NBA: Οι Σπερς και οι Πέισερς θα παίξουν δύο αγώνες στο Παρίσι το 2025
Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)