Κροκεές - Αχαϊκή 1-7

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχε η Αχαϊκή απέναντι στην τελευταία ομάδα της βαθμολογίας τις Κροκεές με 7-1 και βρίσκεται στην 4η θέση.

Πολλά γκολ σημειώθηκαν από τους φιλοξενούμενους με τον Καζαντζή να ανοίγει το χορό των τερμάτων στο 27ο λεπτό. Στο 33’ ο Ραμαντάκης έκανε το 2-0, ενώ το 3-0 έκανε ο Κ. Ιωάννου στο 50’. Μετά από τέσσερα λεπτά ο Κοτσόκολος σημείωσε το τέταρτο τέρμα στον αγώνα, ενώ στο 58’ ήρθε η μείωση από τους γηπεδούχους.

Στο 61ο λεπτό στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Νιφόρας έκανε το 5-1. Στο 81’ το δεύτερο γκολ του Ιωάννου διαμόρφωσε το 6-1, ενώ στο 92ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Νάτσης με κοντινή προβολή έκανε το τελικό 7-1.
Το τελικό σκορ 7-1 αποδεικνύει την ανωτερότητα και την εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησε το συγκρότημα από την Αχαγιά. Η καλύτερη φετινή εμφάνιση των «καναρινιών», που βρίσκονται σε δαιμονιώδη φόρμα και πηγαίνουν από νίκη σε νίκη.

Παναθηναϊκός: Εκτός αποστολής ο Ακαϊντίν για ανάρτηση με τον Κεμάλ Ατατούρκ
Super League LIVE: Άρης – ΠΑΟΚ, ΑΕΚ – Λαμία, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός | Κρίνεται ο πρωταθλητής!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Με Γερεμέγεφ οι «πράσινοι», με Καρβάλιο οι Πειραιώτες - Οι δύο ενδεκάδες
AEK: Με βασικό τον Λιούμπισιτς στο τελευταίο ματς της σεζόν