Δόξα Κρανούλας-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-2

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα ο Εθνικός Φιλιππιάδας πήρε μια σημαντική νίκη 2-1 μέσα στην έδρα της Δόξας Κρανούλας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 25’ ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ για το πρώτο μέρος. Στην επανάληψη, ο Εθνικός ήταν αυτός που πίεσε περισσότερο και βρήκε δίχτυα στο 65’ με τον Παπαβασιλείου. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και λίγα λεπτά αργότερα στο 74’ μείωσαν σε 2-1 με τον Διαμαντή.

Να σημειωθεί ότι ο Εθνικός τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς στο 83’ ο Δάρας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Ανέστης Ζώης): Αρχοντάκης, Γιαννούσης, Ασωνίτης, Διαμάντης, Νασούλης (60ʼ Χατζής), Γκόλιας, Νάνος (78ʼ Μαρμούτας), Τάτσης, Τσουμάνης, Γκέκα, Νάσιος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Καλομοίρης, Σιαπέρας, Μπάκας, Δάρδας, Παπαβασιλείου, Γατσέλος, Κολιάκης (62ʼ Μούτος), Τσακανίκας, Παναγιωτόπουλος, Γεωργίου (90+3ʼ Μπεζεβέγκης), Γιαννούλης