Μπενφίκα: Τέλος η σεζόν για Σίλβιο

Ο τραυματισμός του Σίλβιο στην αναμέτρηση της Μπενφίκα με την Άλκμααρ ήταν αρκετός για να τον θέσει εκτός χρονιάς φέτος.

Την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Europa League πανηγύρισε η Μπενφίκα στην αναμέτρησή της με την Άλκμααρ μετά τη νίκη της με 2-0. Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ο Σίλβιο αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού.

Μετά από εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε, έγινε γνωστό πως θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν, καθώς υπέστη κάταγμα κνήμης περόνης στο δεξί του πόδι. Ο παίκτης τέθηκε «νοκ άουτ» όχι μόνο για το υπόλοιπο της περιόδου με τους Λουζιτανούς, αλλά και από το Μουντιάλ της Βραζιλίας με την εθνική Πορτογαλίας.

Η παρατήρηση… Τσουκαλά στη Μπαλατσινού, για την πράσινη ζακέτα (photos)

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: ΣΕΦ για τιμωρία…

Το «δώρο» του Πάσχα!

Έκανε... τάκλιν στον επόπτη (video)

Η Ριάνα γυμνή! (photos+video)

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα