Διγενής Λακκώματος – Κιλκισιακός 1-0

Το γκολ του Ορφανού χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους που είχαν 2 δοκάρια, ενώ στις καθυστερήσεις είχαν δοκάρι οι φιλοξενούμενοι

Η υπεροχή του Διγενή Λακκώματος στο εντός έδρας ματς με τον Κιλκισιακό επιβεβαιώθηκε με το γκολ του Ορφανού, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μια ανάσα από τον βαθμό της ισοπαλίας στια καθυστερήσεις. Η πρώτη καλή στιγμή ανήκε στους γηπεδούχους στο 30’ με τον Σπανό να σουτάρει, τον Μπαντή να διώχνει και την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο πριν απομακρύνουν ο αμυντικοί του Κιλκισιακού.

Στο 45’ ο Παπαποστόλου πέτυχε γκολ αλλά ο ρέφερι το ακύρωσε ως οφσάιντ, με τους γηπεδούχους όμως να παίρνουν τελικά το προβάδισμα στο 66’ με κεφαλιά του Ορφανού ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βιτλή. Μάλιστα, ο Διγενής έφτασε κοντά στο 2-0 στο 75’ αλλά η κεφαλιά του Γκουγκουλιά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν άτυχοι καθώς η κεφαλιά του Ματετζίδη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και οι αμυντικοί του Διγενή απομάκρυναν πριν περάσει την γραμμή.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Γκουτζελάς, Λιόλιος, Σπανός, Τσιώνας, Ορφανός, Γεωργιάδης, Βιτλής, Δραγανίδης, Στασινόπουλος, Μιχάλης, Παπαποστόλου.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Μάντζιος, Σερταρίδης, Ματετζίδης, Καρυπίδης. Αμανατίδης, Σαββελίδης, Λογγινίδης, Καρανδρέας, Παντελιάδης, Μπιτζικόπουλος.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν