Νίκη για Μεσολόγγι

Τριάντα λεπτά χρειάστηκε το Μεσολόγγι, όχι μόνο για να γυρίσει το ματς, αλλά και να κλειδώσει την εντός έδρας νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Πάργας.

Οι φιλοξενούμενοι (κολλημένοι στον πάτο της βαθμολογίας) έκαναν το λάθος να προηγηθούν με τον Βάσιο στο 6’ αλλά μέχρι το 35’ οι Μεσολογγίτες είχαν ήδη κάνει το σκορ 3-1, με γκολ των Αγγέλη (10’), Μαντζάνα (15’, είχε και δοκάρι στο 70’) και Μιχαλόπουλου(το πρώτο του γκολ με την ΑΕΜ στο 35’). Το σκορ για τους γηπεδούχους έκλεισε ο Πασπαλιάρης στο 58’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής του Μεσολογγίου, Γ. Ασπρογέρακας προέβη σε αλλαγές νεαρών, με τους Ράπτη (15χρ.) και Πατούλια (16χρ.) να κάνουν το ντεμπούτο τους στην Δ’ Εθνική. Την πρώτη του εμφάνιση και μάλιστα ως βασικός στην κατηγορία, πραγματοποίησε και ο Βλαχάμης (19χρ.)

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Ζέρβας, Καρανίκας, Βλαχάκης, Ζαχαράκης, Πασπαλιάρης, Φλωρόπουλος (70’ Ράπτης), Τσάμης, Μιχαλόπουλος, Αγγελής (75’ Πατούλιας), Μαντζάνας, Πλακίδας (46’ Φούντας)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ: Παπαγεωργίου (80’ Παπανικολάου), Βάσιος Α., Κολοκούρας, Μάρκος, Πασχοδήμας, Δέκιος, Νταής, Θοδωρής, Σερίφης, Βάσιος Δ., Παππάς

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αντσελότι «κρατά» τον Γκιουλέρ
Ολυμπιακοί Αγώνες: 6.000 άτομα για την ασφάλεια της άφιξης Ολυμπιακής Φλόγας