Λευκάδια – Μαχητής Τερψιθέας 2-2

Εντυπωσιακό ματς στα Λευκάδια, με την τοπική ομάδα να αναδεικνύεται ισόπαλη με τους Θεσσαλούς φιλοξενούμενους.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να μην προσέφερε πολλές συγκινήσεις, αλλά το δεύτερο αποζημίωσε όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση. Στο 47’ ο Έξαρχος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 52’ ο Πατσιαβούρας ισοφάρισε. Ο Μαχητής κατάφερε στο 67’ να πάρει προβάδισμα με τον Σαββίδη, ενώ στο 70’ είχε δοκάρι με τον Πατσιαβούρα. Εν τέλει, τα Λευκάδια κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με το εύστοχο πέναλτι του Έξαρχου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αξίζει, ωστόσο, να σημειωθεί πως αμφότερες οι ομάδες είχαν παράπονα για τη διαιτησία του κ. Φωτιάδη από τις Σέρρες. Εντονότερα ήταν τα παράπονα των ανθρώπων του Μαχητή Τερψιθέας, για το πέναλτι που καταλόγισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έφερε τη διαμόρφωση του 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Παπαδόπουλος, Μισαηλίδης Χρ., Μουρατίδης, Μπρέγκου (80' Αδαμίδης), Μισαηλίδης Π., Λαμπριανίδης, Κοκοράκης (65' Πλικαδίτης), Δημητριάδης, Εξαρχος, Κόλα

ΜΑΧΗΤΗΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ: Κουρδής, Λιλολάρι, Παγκαρλιώτας, Αθανασίου, Μαντζαφούλης (75' λ.τρ. Μπουρουζίκας), Κρίτσας, Σαββίδης, Μολάς (47' λ.τρ. Παυλόπουλος), Κρεββατάς, Νικούλης, Πατσιαβούρας (92' Κυριάκος)