Ορφέας- Διγενής Λακκώματος 2-2

Αν και έκαναν προσωρινά την ανατροπή οι γηπεδούχοι, τελικά παραχώρησαν ισοπαλία στον Διγενή

Ιδανικά ξεκίνησε ο αγώνας για τον Διγενή Λακκώματος καθώς μόλις στο 7’ ο Μιχαλής άνοιξε το σκορ, ενώ στο 33’ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία όταν σε προβολή του Κωνσταντινίδη η μπάλα βρήκε το δοκάρι. Τελικά οι προσπάθειες των γηπεδούχων καρποφόρησαν ένα λεπτό αργότερα όταν ο Γιαλαμής ύστερα από σέντρα του Φιλιππίδη με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσια. Οι παίκτες του Ορφέα μάλιστα στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα όταν στο 52’ ο Ευθυμιάδης νίκησε τον Μαντή για το 2-1, αλλά 8 λεπτά αργότερα ο Μανουσαρίδης νίκησε για δεύτερη φορά τον Καραβελίδη διαμορφώνοντας το 2-2 που έμεινε ως το τέλος, με τους γηπεδούχους να μην εκμεταλλεύονται την αποβολή του Δραγανίδη στο 75’.

Ορφέας Ελευθερούπολης: Καραβελίδης, Κωνσταντινίδης, Φιλιππίδης, Κεχαγιάς (78' Σταματόπουλος), Ελευθεριάδης, Γαβριηλίδης, Ευθυμιάδης (70' Χαρραλαμπίδης), Παπαδάτος, Γιαλαμής, Δουμάνης, Οτέμπερης (63' Αϊβάζης).

Διγενής Λακκώματος: Μαντής, Λαμπερνάκης, Σαρακατσιάνος (58' Γκουγκουλιάς), Ορφανός, Τουλκερίδης, Μανουσαρίδης, Λιόλιος, Γεωργιάδης, Δραγανίδης, Μιχαλής (82' Μπίκας), Κωστικίδης (37' Αθανασιάδης).