Α.Ε. Κρανιδίου-Πέλοπας Κ. 1-3

Ο Πέλοπας Κιάτου ξέφυγε από την τελευταία θέση της κατάταξης πετυχαίνοντας την έκπληξη στο Κρανίδι.

Θεωρητικά, οι γηπεδούχοι είχαν ανώτερο βαθμολογικό κίνητρο, αλλά αυτό δεν επιβεβαιώθηκε μέσα στο αγωνιστικό χώρο. Το γκολ του Σέγγα στο τέταρτο λεπτό άνοιξε το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων, αλλά λίγα λεπτά αργότερα ο Τζώρτζης ισοφάρισε. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 25ο λεπτό, ο Μπαλτζής πέτυχε το 2-1 υπέρ του Πέλοπα, ενώ ο ίδιος παίκτης «σκότωσε» την Ένωση στο 72ο λεπτό, όταν διαμόρφωσε το 3-1. Μόλις τέσσερα λεπτά νωρίτερα (68’), ο Μπογιούρας σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Γκιζά και δεν μπόρεσε να πετύχει το 2-2, το οποίο θα άλλαζε τα δεδομένα της αναμέτρησης.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται μακριά από την ζώνη της σωτηρίας, καθώς το Κιάτο ανέβηκε στους 21 βαθμούς, ενώ το Κρανίδι έμεινε στους 24.

Α.Ε. Κρανιδίου: Λάμπρου, Γιαννούκαρης, Νικεδήμας Δ., Κοξίδης, Τσιρτσίκος (88’ Γαλανόπουλος), Χρήστου, Δεημέζης (84’ Αλεξάνδρου), Κυρτάκης, Μπουγιούρας, Τζώρτζης, Νικεδήμας Α. (62’ Κρητικός).
Πέλοπας Κιάτου: Γκιζάς, Κοντάκης (55’ Κελλάρης), Μπούκης, Στασινόπουλος Δ., Παπαβασιλείου, Παπαδημητρίου, Σελλάς, Μανιώτης, Χουσελάς, Μπαλτζής, Σέγγας.

Πόλο: Στα ημιτελικά ο Εθνικός, 11-10 τη Γλυφάδα σε ματς - θρίλερ
Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία