Δήλεσι-Παναρκαδικός 1-2

Την τρίτη συνεχόμενη του νίκη πέτυχε ο Παναρκαδικός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 στο Δήλεσι.

Με αυτούς τους τρεις βαθμούς, ο Παναρκαδικός βρέθηκε ένδεκα βαθμούς μακριά από την σωτηρία, ενώ έχουν ακόμα έξι αγώνες φέτος. Μάλιστα, οι «πράσινοι» θα μπορούσαν να είχαν πετύχει μεγαλύτερο σκορ στην έδρα των ουραγών.

Ο Τζιανής άνοιξε το σκορ στο δωδέκατο λεπτό με δυνατό σουτ, ενώ ο Μπακογιαννάκης πέτυχε το 2-0 στο 70’ ολοκληρώνοντας ατομική προσπάθεια. Ο Γκίνκο μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Από την πλευρά τους, οι ηττημένοι δεν έχουν υποβιβαστεί ακόμα μαθηματικά, αλλά δεν έχουν ουσιαστικές ελπίδες παραμονής.

Δήλεσι: Μπουνιάς, Κέντρο, Γκουγκούλης Α., Γκουθάς, Γκίνκος, Γκούρλας, Κουφουδάκης, Γκουγκουλης Υ, Οικονομόπουλος, Κατσούλας, Ζάρκος.
Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Τσιόγκας, Μπούτας, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Πετρόπουλος, Δήμος, Τζιανής (50’ Μπακογιαννάκης), Λαγός Σπ. (77’ Αποστολόπουλος), Σωπιάδης (82’ Λαγός Ι.).

ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ
Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι