Ένωση Μιδέας-ΠΑΟ Λουτρακίου 2-1

Η Ένωση Μιδέας ανέτρεψε το 1-0 του ΠΑΟ Λουτρακίου και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ο Αποστολάκης άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό και «πάγωσε» τους οπαδούς των γηπεδούχων. Στην συνέχεια της αναμέτρησης, ο Δερμιτζάκης ανέλαβε δράση, καθώς σκόραρε στο 35ο λεπτό και στο 63ο. Το πρώτο του γκολ σημειώθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ η δεύτερη με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού αποβλήθηκαν δύο παίκτες των φιλοξενούμενων λόγω διαμαρτυρίας. Συγκεκριμένα, ο Μαυρέλης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, καθώς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ ο Μούτσος αντίκρισε απευθείας την κόκκινη.

Ένωση Μιδέας: Κατραχανάκης, Μαρίνης, Ατζαμίδης, Μπόμπος, Γκολέμης (20’ Μήτρου), Καραμάνος, Αγγελόπουλος (83’ Δρούλιας), Καλιαμούτος (46’ Μπούρας), Σταυριανόπουλος, Δερμιτζάκης, Καραγκούνης.
ΠΑΟ Λουτρακίου: Παναγιωτόπουλος, Χατζηνικολής, Τενέσης (75’ Γκαρμίρης), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου, Σακελλαρίου (73’ Μούτσος), Αποστολάκης, Νάστος, Τσουμάνης (58’ Χρυσαφίδης).

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-1: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς
Παναθηναϊκός AKTOR: Στη “Χάλα Πιονίρ” ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος