Λάρισα Κ20-Ηρακλής Κ20 2-1

Σπουδαία νίκη με 2-1 πέτυχε η Λάρισα Κ20 επί του Ηρακλή και απομακρύνθηκε έστω και λίγο από τις τελευταίες θέσεις.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9’ ο Γκαμπέτας για τους γηπεδούχους και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στο 43’, ο Παπαιωάννου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Ηρακλής αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας στο 49’ με τον Τσίτα, αλλά τελικά δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

ΛΑΡΙΣΑ: Πρίφτι, Μπουρουζίκας (76’ Τσιρογιάννης), Λούγκος, Νόνης, Γκαλίτσιος, Τζιόλης, Παπαθανασίου (67’ Συκιώτης), Κουσιώρας, Παπαϊωάννου (89’ Ιωαννίδης), Γκαμπέτας, Τσένος

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γκουτζέλας, Κουτσιώλης (46’ Παπαστεργίου), Ποζίδης (83’ Ζαγναφέρης), Κωτσιάς, Φοίτας, Παπαστεργιαννός, Ευσταθίου, Στεργιανάς (46’ Καρανδρέας), Τσίτας, Θάργιο, Νατσιόπουλος.

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι