Ένωση-Απεραντιακός 3-1

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια της για παραμονή πέτυχε η Ένωση Μακρακώμης-Σπερχειάδας επί του Απεραντιακού, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι γεμάτο ένταση και με τέσσερα συνολικά τέρματα, κερδισμένη ήταν η ομάδα της Φθιώτιδας που κατάφερε να «ανασάνει» βαθμολογικά και να βλέπει με περισσότερη αισιοδοξία την παραμονή της στην Δ’ Εθνική.

Παρά το γεγονός ότι ο Απεραντιακός κατάφερε να κάνει το 0-1 με τον Γεωργακόπουλο, το πέναλτι του Ψυχογιού και το γκολ του Ζάρα έφεραν «τούμπα» το παιχνίδι και η Ένωση προηγήθηκε με 2-1 στο ημίχρονο.

Ένα ακόμα γκολ στην επανάληψη από τον Ζάρα ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους που ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννιά παίκτες λόγω των αποβολών – με δεύτερη κίτρινη κάρτα – των Βέλλιου και Παπαϊωάννου στο 84’ και το 89’ αντίστοιχα.

Πλέον η Ένωση Σπερχειάδας-Μακρακώμης είναι στη 10η θέση με 25 βαθμούς, ενώ ο Απεραντιακός δείχνει καταδικασμένος στους 18 βαθμούς και την προτελευταία θέση του πρωταθλήματος.

ΕΝΩΣΗ: Κοκονδίνης, Αλεξίου, Τσιλίκας, Ζάρας, Παπαϊωάννου, Βέλλιος, Τσαμαδιάς (86’ Καλύβας), Χουλιάρας, Ψυχογιός, Κουτσούμπας (60’ Ζαροδήμος), Ντεμίρης (67’ Μπέσας)

ΑΠΕΡΑΝΤΙΑΚΟΣ: Τσάμης, Τλούπας, Θαμνόπουλος, Κατσικάς, Μπισμπίκης, Μπουγατζιάς (66’ Αρουτίδης), Λεπτάκης (77’ Μπουμπουρής), Κεφαλίδης (60’ Ζήσιμος), Νταβαρίνος, Γεωργακόπουλος, Πανακούλιας

Formula 1: Στοχεύει στον κορυφαίο η Mercedes!
NBA: Πήραν πίσω το πλεονέκτημα οι Σέλτικς, αντίδραση από Λέικερς - Οι Θάντερ ετοιμάζουν «σκούπα»
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (28/04) - «Τίτλος για έναν» στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ