Μύκονος-Προοδευτική 4-0

Ευρεία νίκη πέτυχε η ομάδα της Μυκόνου με 4-0 επί της Προοδευτικής, που κατέβηκε να αγωνιστεί με την εφηβική της ομάδα.

Κι όμως δεν έλειψαν τα επεισόδια, καθώς ένταση δημιουργήθηκε μεταξύ των δύο πάγκων καθώς ο τεχνικός διευθυντής της Προοδευτικής , Δημήτρης Χόρτσας, προκαλούσε συνεχώς τους φιλάθλους των γηπεδούχων με αποτέλεσμα η διαιτητής της αναμέτρησης Ελένη Αντωνίου να διακόψει το παιχνίδι το 72’ για επτά λεπτά.

Αγωνιστικά, η Μύκονος πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο 5΄με τον Αργυρίου και στο 11΄με τον Ζώνα και έδειξε να καθαρίζει το παιχνίδι.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κουτσούκος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Ζώνα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, να διαμορφώνει στο 68΄το τελικό 4-0. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα γκολ, αλλά έδειχναν να κατεβάζουν ρυθμούς και να σέβονται την ιστορία της ομάδας της Αθήνας.
Διαιτητής: Ελένη Αντωνίου (Σ.Δ. Ανατολικής Αττικής)

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ: Μανταφούνης (53’ Γκουλιάπας), Κωστόπουλος, Γάτσος, Ζουγανέλης, Θεοδώρου (23’ Φιορεντίνος), Κουκάς, Αργυρίου, Ξένος, Θεοχάρης, Καρακίτσος (23’ Κουτσούκος Μ.), Ζώνας.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Παγώνης, Σάρλας (46’ Δημόπουλος), Λεβαντής, Καρλές, Πούλιας, Γκολγκάρης, Βικάτος, Γκλιάτης (73’ Παναγιωτάκης), Χαραλάμπους, Κολιούσης, Αγγελονίτης.