Σπάρτη-Ζαβλάνι  3-1

Σπάρτη-Ζαβλάνι 3-1

Σπουδαία νίκη για την παραμονή της στην κατηγορία πήρε η Σπάρτη κόντρα στο Ζαβλάνι με 3-1.

Αν και οι φιλοξενούμενοι πρωηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Βογιατζή, η Σπάρτη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60΄ με κεφαλιά του Αργάνη και να προηγηθεί στο σκορ μόλις πέντε λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ του Σπηλιωτόπουλου μέσα από την περιοχή. Το τελικό 3-1, διαμόρφωσε ο Πλεμμένος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αξίζει να αναφέρουμε, ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 44΄, λόγω αποβολής του Γαννόπουλου.
Διαιτητής της αναμέτρησης, ήταν ο κ. Μακρής (Αργολίδας).

ΣΠΑΡΤΗ: Μακρής, Λάππας, Σπυρόπουλος, Αργάνης, Σπηλιωτόπουλος, Κοθρύλας, Κυριακάκος (53′ Πρασσάς), Κωστάκος, Ζυγούρης, Ρασσιάς, Πλεμμένος.

ΖΑΒΛΑΝΙ: Παπαδόπουλος, Ράντος, Κουρτέσης, Λάζαρης, Βογιατζής, Βετούλας, Τσίρτης(67’ Μήτσουλας), Σπυρόπουλος, Αμπατζής, Γιαννόπουλος, Τσιάτο(76’Πρίφτης).

Μην ζητάμε από τον Giannis να γίνει Γιαννάκης!
Μένει στη Νταρουσάφακα ο Γουοναμέικερ
Μια βουτιά στο απέραντο γαλάζιο με τον Έλληνα Παγκόσμιο πρωταθλητή καταδύσεων
«Σφάζονται» για Ντράξλερ οι Άγγλοι
Βάσεις 2017: Η αγωνία στο «κόκκινο» - Αυτές είναι οι βάσεις στις δημοφιλείς σχολές
Τρομοκρατική επίθεση Βαρκελώνη: Αυτοί είναι οι τζιχαντιστές που έσπειραν το θάνατο στη Las Ramblas