Fair play στα… όρια της δυσφήμησης! (video)

Ένα από τα πιο… αποτυχημένα «fair play» της χρονιάς στο ποδόσφαιρο… παρουσιάστηκε στο παιχνίδι της Ντιναμό Τμπιλίσι με την Σιονί Μπολνίσι στην Γεωργία.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της πρώτης κατηγορίας του πρωταθλήματος της χώρας και στο 72ο λεπτό, ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων βρέθηκε στο έδαφος, με αποτέλεσμα, οι συμπαίκτες του να πετάξουν την πλάγια άουτ.

Στην επανέναρξη του αγώνα, ο επιθετικός της Ντιναμό, Χίσκο Μουνιόθ θέλησε να γυρίσει την μπάλα στον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά… έπιασε ένα απίστευτο σουτ, σκοράροντας με απίστευτη λόμπα και προκάλεσε τον εκνευρισμό των παικτών της Σιονί.

Ωστόσο, άμεσα, η… τάξη αποκαταστάθηκε, καθώς με τη σέντρα, ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων… κατέβηκε ανενόχλητος στην περιοχή της Ντιναμό, φέρνοντας το ματς στα ίσια. Για την… ιστορία, η Σιονί, επικράτησε 2-1 με τέρμα στο 87ο λεπτό.