ΑΕ Καραϊσκάκης - Εθνικός Σαγέικων 3-1

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε η ΑΕ Καραϊσκάκης που νίκησε τον Εθνικό Σαγέικων 3-1.

Η ομάδα του Ηλία Μαγκάκη βρέθηκε πίσω στο σκορ ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τέρμα του Τσίφα.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους με τον Τσερλετίδη να χρίζεται σκόρερ. Η «λύτρωση» ήρθε στο 85' για την ΑΕ Καραϊσκάκης με τον Γεωργόπουλο, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τσερλετίδης έγραψε το τελικό σκορ.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Μαγκάκης): Καραγκούνης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Μπαλάφας, Πέτσας (81΄ Παγώνης), Κίτσος (37΄ Κυριάκης), Χήρας (46΄ Αβραμίδης), Κόλλινς, Σκερλετίδης, Γεωργόπουλος, Γραβάνης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ (Κωνσταντινόπουλος): Κανελλόπουλος, Μπινιέρης, Σωτηρόπουλος, Νικολόπουλος, Αυγερινός, Τσίφας (78΄ Κόκα), Αγγελάτος (53΄ Δαλιάνης), Βουρλούμης (87΄ Πυρρής), Παναγόπουλος, Φωτόπουλος, Αθανασόπουλος.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights