Χαλαρή πρόκριση για Έβερτον (video)

Καμία απολύτως αντίσταση δεν βρήκε η Έβερτον στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Στίβενεϊτζ επικρατώντας με άνετο τρόπο 4-0.

Με άνετο τρόπο κατάφερε να βρεθεί στους «16» του FA Cup Αγγλίας η Έβερτον η οποία επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία 4-0 της Στίβενεϊτζ εκτός έδρας ούσα ανώτερη από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

Στο πρώτο μέρος, η παρουσία του Νέισμιθ για τα «ζαχαρωτά» ήταν αρκετή καθώς ο επιθετικός της Έβερτον άνοιξε το σκορ στο 5’ για να ανεβάσει το δέικτη του σκορ στο 2-0 στο 33’.

Στην επανάληψη τα τέρματα των Χάιτινχα (55’) και Γκεγιέ (84’) διαμόρφωσαν και το τελικό αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους.

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ: Ντέι, Τζόουνς (73’ Πάρετ), Χάρτλεϊ, Χέσλπ, Άστον, Μοράις (81’ Αντράντε), Τσαρλς, Σμιθ, Ζοκό (85’ Ντίκον), Άκινς, Φρίμαν.
ΕΒΕΡΤΟΝ: Ρόμπλες, Χίμπερτ, Μπέινς, Μπάρι, Στόουνς, Γιαγκέλκα (46’ Χάιτινχα), ΜακΓκίντι, ΜακΚάρθι, Νέισμιθ, Μιραλάς (81’ Γκεγιέ), Οβιέδο (22’ Όσμαν).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού