Νέο σόου Νεϊμάρ, 2-1 η Μπάρτσα τη Βιγιαρεάλ

Τρεις μέρες μετά το χατ-τρικ του στο Champions League ο Νεϊμάρ οδήγησε τη Μπαρτσελόνα στη νίκη με 2-1 επί της Βιγιαρεάλ, σημειώνοντας δυο γκολ

Με μόλις τρία 24ωρα να έχουν συμπληρωθεί από το προσωπικό του σόου και το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του στο Champions League, ο Νεϊμάρ οδήγησε εκ νέου τη Μπαρτσελόνα στη νίκη, σημειώνοντας και τα δυο γκολ της ομάδας του στο 2-1 επί της Βιγιαρεάλ.

Στο 30ο λεπτό ο Βραζιλιάνος φορ ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε η Μπάρτσα όταν ο Γκασπάρ έκανε χέρι σε σέντρα του Ζόρντι Άλμπα. Ωστόσο, η Βιγιαρέαλ αντέδρασε και… πάγωσε προσωρινά το «Καμπ Νου», με τον Μουσάτσιο στο 48ο λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1!

Οι «μπλαουγκράνα» έκαναν αρκετή ώρα να συνειδητοποιήσουν ότι ισοφαρίστηκαν και η είσοδος του Τσάβι έδωσε φρεσκάδα στους γηπεδούχους, με τον Νεϊμάρ να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του στο 68’, έπειτα από ασίστ του Αλέξις.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Πίντο, Μοντόγια, Μπάρτρα, Πικέ, Ζόρντι Άλμπα, Σονγκ (61’ Τσάβι), Μπουσκέτς, Ινιέστα, Αλέξις (83’ Πέδρο), Φάμπρεγας (86’ Σέρτζι Ρομπερτο), Νεϊμάρ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Μάριο, Μουσάτσιο, Ντοράντο, Κόστα, Πίνα, Ακίνο (73’ Περέιρα), Ράμος (63’ Ούτσε), Τριγκέρος, Πέρες (68’ Τζούκιτς), Τζιοβάνι.

Δείτε βίντεο από όλο τον πλανήτη.

Ξενέρωσα τη ζωή μου κάνοντας το Αθήνα-Θεσσαλονίκη με ΙΧ
Τρίποντο-ΕΠΟΣ από Μαρκάνεν (video)
AEK-Κέρκυρα 3-1: Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα (video)
Χιμένεθ: «Το ρόστερ είναι μικρό για τρεις διοργανώσεις»
Κοινωνικό μέρισμα: Τελικές οδηγίες στους δικαιούχους λίγο πριν λήξει η προθεσμία
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip
Έκρηξη βόμβας στη «καρδιά» της Νέας Υόρκης - Πληροφορίες για τραυματίες (pics&vids)