Πυργετός – ΑΟ Χαλκίδας 0-6

Πυρ(γ)ετός… τερμάτων στη Λάρισα με την Χαλκίδα να διαλύει 6-0 τον τοπικό Πυργετό, με τον Βαλκάνο να σημειώνει δυο γκολ

Με το… καλημέρα στη Λάρισα η Χαλκίδα έδειξε τις… άγριες διαθέσεις της και μόλις στο τρίτο λεπτό ο Τσαλμάς «άνοιξε» το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ακολούθησε το 2-0 από τον Κωνσταντάγκα, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ήρθε η… καταιγίδα των τερμάτων με τον Βαλκάνο στο 69’ και στο 75’ να ανεβάζει τον… δείκτη του σκορ στο 4-0, πριν οι Κηρύκος (86’) και Τσουπέης (88’) δώσουν εξωπραγματικές διαστάσεις στο σκορ. Μάλιστα, στο 38’ ο Κωνσταντάγκας θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όμως το δοκάρι του… είπε όχι!

ΠΥΡΓΕΤΟΣ (Νίκος Αργυρούλης): Αγριόδημος, Περήφανος, Πίρε (55’ Σάββας), Ψωμολιάς, Διβανές, Αργύρης, Νάστας, Καψιώχας (467’ Καρκαντάς), Βελετάνης (41΄’ λ.τρ. Πότσης), Ζαφειρίου, Γκαραλιάκος,

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Σουτζόγλου, Πέτσης, Τσατσαρώνης, Ναουμίδης, Γκαράνης (44’ Κηρύκος), Ευσταθίου, Ταυταρίδης, Κωνσταντάγκας (62’ Αυλωνίτης), Γκιόκας, Τσαλμάς (74’ Τσουπέης), Βαλκάνος.

Live Chat ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης 0-0