ΑΟ Καρδίτσας – Τρίκαλα 1963 1-2

Παρότι βρέθηκαν με το… καλημέρα πίσω στο σκορ, τα Τρίκαλα πέτυχαν μια τρομερή ανατροπή και επικράτησαν 2-1 εκτός έδρας του ΑΟ Καρδίτσας

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να «ανοίξουν» το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Μίλκοβιτς, όμως τα Τρίκαλα συνήλθαν και απείλησαν, φτάνοντας στην ολική ανατροπή πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 36ο λεπτό ο Στάμος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, πριν ο Βουκέλια στο 40ο λεπτό διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Η Καρδίτσα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά το δοκάρι σταμάτησε το δυνατό σουτ του Τσέλιου στο 92ο λεπτό του αγώνα!

ΑΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγκος): Τάτσιος, Καβαλάρης, Πουρνάρας (67’ Καλιούρας), Κωνσταντινίδης, Κούρκουλας, Τσέλιος, Θυμιόπουλος, Παππάς, Τσιρογιάννης (79’ Κεφαλάς), Μεσιακάρης (58’ Τζιοβάρας), Μίλκοβιτς.

ΤΡΙΚΑΛΑ 1963 (Τίμος Καβακάς): Ψωμιάδης, Ηλίας Μ., Κάλφας (25’ Τεμτολούρης), Λουϊζίδης, Σακελλαρίδης (70’ Φορτούνης)), Στάμος, Χαλιμπάκης, Κόλα, Βουκέλια (54’ Μπαλτιμάς), Σταντσέφκσι, Μπόντε.

Super League: Elite στο Ολυμπιακός - ΑΕΚ | Α' κατηγορίας στο ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός | Οι διαιτητές
Euroleague: Αυτοί είναι οι διαιτητές του Final-4
NBA: Νέο break οι Νάγκετς - Ισοφάρισαν οι Πέισερς
«Μία Μπάλα Για Κάθε Παιδί»: Μία πράξη αγάπης από το Giant Heart της Novibet και τον Κώστα Τσιμίκα