ΑΟ Κύμης – Λαμία 2-0

Σκοράροντας από μια φορά σε κάθε ημίχρονο η Κύμη επιβλήθηκε 2-0 της Λαμίας στο ντέρμπι κορυφής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής - Τρομερό ρεκόρ ανέπαφης εστίας για την ομάδα της Εύβοιας

Η ομάδα του Βαγγέλη Ντόβολη ήταν σαφώς καλύτερη από την αντίπαλό της και μόλις στο έβδομο λεπτό άνοιξε το σκορ, όταν ο Δήμου έκανε τη σέντρα και ο Φαρούκ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φιρινίδη.

Η Λαμία προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν τα κατάφερε και εννέα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, στο 54’, ο Πασκούλεφ με δυνατό διαγώνιο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της Κύμης.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν και έφτασαν κοντά στο 79’, όμως το σουτ του Διαμαντίδη σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι και η Κύμη πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη. Η ομάδα της Εύβοιας συνεχίζει έπειτα από εννέα αγώνες να κρατάει ανέπαφη την εστία της, έχοντας σημειώσει 12 τέρματα, πετυχαίνοντας ένα απίστευτο ρεκόρ αφού έχει να δεχθεί γκολ από τον Απρίλιο του 2013!

ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Πάππος, Κοκκάλας (50’ Κόκκος), Πασκούλεφ (80’ Φωτιάς), Καρατζάς, Τσικτσίρης, Κραβαρίτης, Τσιάτσιος, Δήμου, Μπλατσιώτης, Φαρούκ, Μήτρου (68’ Τσιομπάνης)

ΛΑΜΙΑ (Περικλής Αμανατίδης): Φιρινίδης, Ζλατκόφσκι, Γόγολος (67’ Ταμάμης), Κόλεφ, Διαμαντίδης, Κοντοχρήστος (85’ Κουτρουμάνος), Παπαστεργίου, Κιπτίου, Μκρτσιάν, Παπαδήμας, Αντωνίου (54’ Μαλισιώβας).

Ξενέρωσα τη ζωή μου κάνοντας το Αθήνα-Θεσσαλονίκη με ΙΧ
Τρίποντο-ΕΠΟΣ από Μαρκάνεν (video)
AEK-Κέρκυρα 3-1: Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα (video)
Χιμένεθ: «Το ρόστερ είναι μικρό για τρεις διοργανώσεις»
Κοινωνικό μέρισμα: Τελικές οδηγίες στους δικαιούχους λίγο πριν λήξει η προθεσμία
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip
Έκρηξη βόμβας στη «καρδιά» της Νέας Υόρκης - Πληροφορίες για τραυματίες (pics&vids)