Άνετα η Ντόρτμουντ (video)

Μικρή αντίσταση βρήκε η Ντόρτμουντ στην έδρα της Σααρμπρίκεν επικρατώντας 2-0 για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Παίζοντας με αρκετούς από τους αναπληρωματικούς της, η Ντόρτμουντ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες επικρατώντας 2-0 της Σααρμπρίκεν εκτός έδρας για το θεσμό του Κυπέλλου.

Ο Σίμπερ στο 20’ άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους» με τον Χόφμαν στο 49’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα «καθαρίζοντας» την πρόκριση για την ομάδα του.

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ: Οκς, Φάλκενμπεργκ. Φίσερ, Νίπινγκ, Μάρκε, Φορκέλ (79’ Κρούσε), Κόρτε, Πλουτ, Ντεβίλ (63’ Χούμπερτ), Χόφμαν, Ζίμερ (46’ Ράτγκεμπερ).
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Λάνγκερακ, Γκρόσγκροϊτς (66’ Πίστσεκ), Φρίντριχ, Παπασταθόπουλος, Ντουρμ, Κιρχ, Κελ, Χόφμαν, Μκιταριάν (75’ Ντουκς), Αουμπαμεγιάνγκ (66’ Μπλατζικόφσκι), Σίμπερ.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»