Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 5-0 (Κ-15) (photos)

Μεγάλη νίκη με 5-0 επί του Παναθηναϊκού στου Ρέντη για την 5η αγωνιστική του 1ου γύρου της Σούπερ Λίγκας Κ-15 πέτυχε ο Ολυμπιακός και παρέμεινε στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου.

Μέσα σε οκτώ λεπτά στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» καθάρισαν το ματς. Τα γκολ για τους Πειραιώτες σημείωσαν οι Γκλεγκλές (21’, 25’ και 29’), Αμπάρας (27') και Καπετζής (65').

Ολυμπιακός: Σκαφίδας, Αμπάρας, Αλ. Αγγελόπουλος, Αγιώτης, Παπαδογιωργάκης (77’ Π. Παπαδόπουλος), Ασημάκης, Κωστανάσιος (54’ Καπετζής), Νικούλης (65’ Καραχάνας), Γκλεγκλές (70’ Τσιντώνης), Ξενιτίδης, Τσιπιρτίμης (78’ Λένας).

Παναθηναϊκός: Λαμπρόπουλος, Θεοδωρής, Παπαδόπουλος, Ντόκο, Βελαδάκης (72' Αμπίλα), Μανιδάκης, Απειρανθίτης, Λώλος (58' Μέτσο), Βαρέσης, Δημητρούλας, Ζώτος (41' Παπαδάκης).