Τράχωνες – Νέα Ιωνία 3-1

Εύκολη επικράτηση για τους γηπεδούχους, παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να τους βάλουν… γρίφους και να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα.

Οι Τράχωνες μπήκαν αρκετά δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν στο 23’ να πάρουν προβάδισμα με τον Σαπαλίδη να ευστοχεί σε πέναλτι, όμως, ο Καραχάλιος κατάφερε να σκοράρει για λογαριασμό της Νέας Ιωνίας στο 43’ και να στείλει τις δυο ομάδες με το 1-1 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ωστόσο, ο Σαγανάς στο 47’ και ο Νικολάου στο 50’, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Μάλιστα η Νέα Ιωνία τελείωσε με δέκα παίκτες το ματς καθώς ο Τύρπος στο 85’ είδε απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω άσεμνης χειρονομίας προς το κοινό και στους αντίπαλους ποδοσφαιριστές, ενώ στο 87’ ο Νησαριώτης έχασε την ευκαιρία να μειώσει ακόμα περισσότερο καθώς είχε δοκάρι.

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (Ηλίας Καλοπήτας): Χώνος, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Μανωλιάδης, Γούλας (86' Δάρρας), Καραμέρης, Αθανασόπουλος (66' λ. τρ. Καϊδος), Σαγανάς, Νικολάου (70' Τουγουντζόγλου), Σαπαλίδης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Λυκούρης, Κοντίδης, Ρόππας (55' Ερέκι), Τερλελής, Αχμέτ, Σπαγγής, Μάλτσι (85' Πρισιμιτζής), Τύρπος, Όγκμποε, Καραγιάννης (70' Νισαριώτης), Καραχάλιος.

Παναθηναϊκός - Άρης: Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι «Δικεφάλων» της Super League
Ολυμπιακός-Λαμία 4-1: Εντυπωσιακός πριν τον πρώτο ημιτελικό
Χωρίς κόσμο η Θύρα 7 στο "Γ. Καραϊσκάκης"