Εθνικός Βατερού – Γαλατινή 2-0

Το αριθμητικό του πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε ο Εθνικός Βατερού, ο οποίος επικράτησε 2-0 της Γαλατινής.

Στο 41’ ο Σταυρίδης των φιλοξενούμενων δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Όμως ο Εθνικός κατάφερε στο 75’ να πάρει το προβάδισμα, όταν το σουτ του Νάνου κόντραρε σε παίκτη της Γαλατινής, και κατέληξε στα δίχτυα. Και σα να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους, στο 77’ ο Καρακούνης δέχτηκε κι αυτός δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τσαλίδης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ., Σαριόγλου, Γκαραγκούνης, Παλάτζας (75’ Κωτούλας), Καλιανίδης, Μετικάνος, Κυβρακίδης Κ., Συμελίδης, Ζηνόβιος Ν., Νάνος (75’ Πανταζής), Τσαλίδης (89’ Κεντεποζίδης)

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Χατζής, Τσόρκσας, Καραγκούνης Καρανάσιος, Κιουλτσής (60’ Ματζόλας), Ρότσκος, , Πλιάγκος, Τσούκρας, Σταυρίδης, Μπάκανος, Τσιόρκας (75’ Μυλωνάς), Κουτσομήτρος (46’ Παπαρίζος)

Ολυμπιακός-΄Άστον Βίλα: Από το Καλλιμάρμαρο στο γήπεδο οι Άγγλοι
Super League 2: Άνοδος για την Athens Kallithes - Στα... σαλόνια μετά από 18 χρόνια
Euroleague: Μόλις 539 εισιτήρια σε κάθε ομάδα του Final Four!
Super League: Ο Ντελαζό ορίστηκε στο εξ αναβολής ντέρμπι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός