Αχαϊκή-Παμισος 1-1

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Αχαϊκή και Πάμισος σε έναν αγώνα που δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας.

Σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ, η Αχαϊκή έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από τον Ατρόμητο Λάππα, ο οποίος επικράτησε του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς με 1-0.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπεγετή να περνάει δύο παίκτες και με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή να μην δίνει πολλά περιθώρια στον Κουτρουμπή να αντιδράσει. Η χαρά του Πάμισου δεν κράτησε για πολύ, καθώς μετά από τέσσερα λεπτά και συγκεκριμένα στο 7΄, ο Ιωάννου ισοφάρισε με πλασέ μέσα από την περιοχή σε 1-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΧΑΪΚΗ: Κουτρουμπής, Νιφορόπουλος, Ραμαντάνης, Αργυρόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Κοτσόκολος, Νάτσης, Ιωάννου Ν., Σπυρόπουλος, Καρατζανίδης, Ιωάννου Κ.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Καλλιντέρης, Καπακλής (87' Πολυμενέας), Κωτσάκης, Κουρεντζής, Κυριακόπουλος, Μωράκης, Πατσιώτης (71' Γεωργιόπουλος), Ζάκκας (51' Πετσόπουλος), Μπεγέτης, Ηλιόπουλος, Αντωνίου.

Άρης – ΠΑΟΚ 1-2: Πρωταθλητής Ελλάδος με θρίαμβο στην έδρα του μεγάλου αντιπάλου!
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-2: Ανατροπή με Ποντένσε και τρίτη θέση για τους Πειραιώτες
ΑΕΚ – Λαμία 3-0: Το «δώρο» δεν ήρθε από τη Θεσσαλονίκη
Formula 1: Νίκησε με μεγάλη δυσκολία ο Μαξ Φερστάπεν – Η πιο αγχωτική νίκη του την τελευταία διετία