Με σούπερ Κατσούλη και Γκαλάν, στους «32» η Καλλιθέα

Η ομάδα του Κριστόφ Βαζέχα είχε σε εξαιρετική βραδιά τον πορτιέρο της, ενώ το γκολ του Γκαλάν της ήταν αρκετό για να νικήσει 1-0 τη Γλυφάδα και να περάσει στους «32» του Κυπέλλου Ελλάδας!

Οι φιλοξενούμενοι είδαν την Γλυφάδα να δημιουργεί αρκετές φάσεις στην εστία της στο ματς που έγινε στο γήπεδο της Καισαριανής, ευτύχησαν όμως να έχουν κάτω από τα γκολπόστ τον Σάκη Κατσούλη. Ο πορτιέρο της Καλλιθέας έκανε 4-5 καθοριστικές επεμβάσεις και ήταν σταθερότατος, την ώρα που στον αντίποδα ο πολύπειρος Δημήτρης Κοτταράς στο 41’ πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια αφού σε μια αντεπίθεση της Καλλιθέας αναγκάστηκε να πιάσει τη μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή κι έτσι αποβλήθηκε.

Αφού πλέον η Γλυφάδα έμεινε με 10 παίκτες, η Καλλιθέα άρχισε να παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν το 56’ του ματς όταν από βολέ του Κατσούλη ο Γκαλάν βρέθηκε μόνος έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ και σκόραρε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του «Ελ Πάσο»!

Η Καλλιθέα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου θα αντιμετωπίσει σε διπλές αναμετρήσεις τον ΟΦΗ.

ΑΟ Γλυφάδας (Τάκης Γκώνιας): Κοτταράς, Σαβέντρα, Αράος (68' Παιδάκης), Γαλανόπουλος (44' Φερνάντες), Πικόν, Πολλάκης, Πορτίγια, Γκέζος, Ευσταθίου (59' Σμυρλής), Σκόνδρας, Μουστάκης

Καλλιθέα (Κριστόφ Βαζέχα): Κατσούλης, Παγώνης, Μουσταφίδης, Πίκολο, Καλαμιώτης, Ρουσάκης (31' Καραλής), Σταύρου, Φαγιέ, Ατματζίδης, Γκαλάν, Φαμπρίτσιο (82' Ντιέγκο).

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»