Ηρακλής - Πανιώνιος 3-3 (Κ20)

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι έγινε μεταξύ Ηρακλή και Πανιωνίου στη Θεσσαλονίκη με τελικό σκορ το 3-3 στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής  της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο σκορ στο 15΄ με τον Γκέζο. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 19’ ο Σταμάτης διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του δίνοντάς της ένα σημαντικό προβάδισμα.

Ο Τσίτας για την ομάδα του Ηρακλή όμως πήρε την ομάδα πάνω του και πέτυχε τρία τέρματα σε διάστημα 14’, δίνοντας το προβάδισμα στο «Γηραιό». Τα γκολ πέτυχε στο 22’, στο 30’ και στο 36’ κάνοντας ολική ανατροπή του σκορ.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή για το πρώτο ημίχρονο έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με τελικό σκορ το 3-2 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Μπούζας κατάφερε να ισοφαρίσει για τους «κυανέρυθρους» δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ηρακλής: Αθανασιάδης, Χατζηλιάδης , Γαλάνης, Κώτσιας, Παπαστεργιανός, Στάμου, Ζαγναφέρης (Πετανίδης 62’), Καρανδρέας (Θάργιο 80’), Τσίτας, Νατσιόπουλος, Γερασίμου (Γιόνανταμ 71’).

Πανιώνιος: Ανέστης, Σπυρόπουλος, Μάκος, Γκέζο, Διαμαντόπουλος (Τσαουσάϊ 56’), Μπούζας, Ντούνη, Τσουλτσίδης, Σταμάτης, Σμυρλής, Σταυροθανασσόπουλος (Βλάχος 85’).

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι