Άρης - Πανσερραϊκός 3-0 (Κ20)

Η ομάδα του Άρη επιβεβαίωσε για ακόμη μία φορά την εξαιρετική  φετινή της πορεία ξεπερνώντας και το εμπόδιο του Πανσερραϊκού με σκορ 3-0 σε ένα ματς που έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι «κίτρινοι» καθάρισαν σε λίγα μόλις λεπτά το παιχνίδι και πανηγύρισαν άλλη μία νίκη που τους διατηρεί στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 21’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ο Κατίδης μετά από όμορφη κεφαλιά κάνοντας έτσι το 1-0. Ο Άρης ήταν καταιγιστικός στο πρώτο μέρος και πέτυχε άλλα δύο τέρματα και μάλιστα μέσα σε δύο λεπτά.

Στο 30’ ο Αγγελούδης σημείωσε το 2-0 μετά από σέντρα του Καραγιάννη ενώ ο Νταμαρλής έγραψε το τελικό 3-0 στο 32’ μετά από όμορφη ενέργεια.

Κάπου εκεί τελείωσε ουσιαστικά και το παιχνίδι με το υπόλοιπο μέρος του αγώνα να μην παρουσιάζει ιδιαίτερα ενδιαφέρον. Οι δύο ομάδες περίμεναν από νωρίς το τελικό σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να προσπαθούν πάντως να διευρύνουν το υπέρ τους σκορ.

Αξίζει να αναφέρουμε πως τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 2.500 φίλαθλοι της ομάδας οι οποίοι αποθέωσαν τους νεαρούς ποδοσφαιριστές φωνάζοντας «Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές» , ενώ το «παρών»

Άρης: Διούδης, Πολιανίδης (62΄ Βουλτσίδης), Μπαγκής, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Νταμαρλής (82΄ Γιώρης),  Γιαννιώτας, Κατίδης, Τοπούζης, Αγγελούδης (73΄ Δαλκίδης), Καραγιάννης.

Πανσερραϊκός: Μπίμπης, Σαββίδης, Τσαούσης, Μπουφίδης, Κομνηνάκης, Χατζηλάρης, Τσιντσάρης, Ανάκογλου, Σερέκας, Γιαννόπουλος, Μπονέρης.

Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)