Γαλατινή – Αρης Λόφων 3-2

Αν και αγχώθηκε στο τέλος, η Γαλατινή πήρε τη νίκη με 3-2 του Αρη Λόφων, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν είχε πολλές συγκινήσεις, με την μπάλα να κινείται στο χώρο του κέντρου. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και μέσα σε 12 λεπτά σημείωσαν τρία γκολ. Η αρχή έγινε στο 55’ με τον Μπάκανο, ενώ στο 60’ ο Κουτσομήτρος έκανε το 2-0. Στο 67’ ο Παπαρίζος σημείωσε το 3-0, όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει. Ο Αρης Λόφων εκμεταλλεύτηκε την χαλαρότητα που επήλθε στην ομάδα της Γαλατινής και στο 82’ ο Τσίγλης μείωσε σε 3-1, ενώ ο Τσιγκόπουλος στο 87’ έγραψε το 3-2. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν… δραματικά, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα της Κοζάνης βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω από τη γραμμή του υποβιβασμού, διατηρώντας τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία.

ΓΑΛΑΤΙΝΗ: Ζιώγας, Καρανάσιος, Σταυρίδης, Ρότσκος (30’ Κουτσομήτρος), Τσόρκας, Μυλωνάς (46’ Μπλιάκος), Γκαραγκούνης, Τσούκρας, Κιουλτζής (71’ Κατσιάς), Παπαρίζος, Μπάκανος

ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ: Ταρτόρας, Γιαννόπουλος, Κυρκόπουλος Ι., Σοβιτσλής, Κωνσταντινόπουλος Δ., Τσιγκόπουλος, Κωνσταντινόπουλος Μ., Κυρκόπουλος Α., Κούλης (46’ Τσίγλης), Κυρκόπουλος Χ., Τριανταφυλλόπουλος

Παναθηναϊκός Superfoods: Ανυπομονησία για τη νέα φανέλα! (photo)
UEFA: Στο συμβούλιο ο Σορόκιν
Super League: Άλτμαν και Πρίγιοβιτς οι κορυφαίοι
Μάλαγα: Στην… έξοδο ο Μίτσελ
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης
ΣΟΚ: Πυροβόλησαν 10χρονο μαθητή σε σχολείο στο Γαλάτσι