Ζυρίχη: Προκαλεί την Μπαρτσελόνα σε αγώνα η γυναικεία ομάδα! (video)

Την ανδρική ομάδα της Μπαρτσελόνα σε μεταξύ τους αναμέτρηση προκαλεί η γυναικεία ομάδα της Ζυρίχης!

Η Ζυρίχη είναι αήττητη για περίπου 2000 λεπτά, έχει κερδίσει 22/22 ματς, σκοράρει 5.7 γκολ ανά αγώνα και έχει διαφορά τερμάτων 125-9. Για αυτόν τον λόγο τα κορίτσια του ελβετικού συλλόγου θέλουν να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους κόντρα στην κατά πολλούς κορυφαία ομάδα του πλανήτη!

Οι κοπέλες της Ζυρίχης προκαλούν τους «μπλαουγκράνα» σε μεταξύ τους παιχνίδι στο «Καμπ Νου» στις 25 Μαΐου, μέρα που θα γίνει ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα σε Μπορούσια Ντόρτμουντ και Μπάγερν Μονάχου στο «Γουέμπλεϊ»!

Δείτε το βίντεο:

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/05) - Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - ΠΑΟΚ
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (16/05): «Μάγκας» Ολυμπιακός, «Ναυάγιο» ΑΕΚ
Super League: 90 λεπτά μακριά από τον τίτλο ο ΠΑΟΚ | Video με όσα έγιναν σε Φάληρο και Τούμπα
Πόλο: Η Προ Ρέκο αντίπαλος του Ολυμπιακού