Αδιάφορη νίκη για Αννόβερο

Την πρώτη του νίκη ύστερα από τρεις αναμετρήσεις πήρε το Αννόβερο που επικράτησε εκτός έδρας 3-2 της υποβιβασμένης Γκρόιτερ Φιρτ.

Νίκη χωρίς κάποιο ουσιαστικό αντίκρισμα πανηγύρισε το Αννόβερο στην «Τρόλι Αρένα» επικρατώντας 3-2 της Γκρόιτερ Φιρτ. Οι Σάξονες με τη νίκη αυτή παρέμειναν μακριά από τις θέσεις της Ευρώπης και απλά περιμένουν το τέλος της φετινής σεζόν.

Ο Αμπντελάουε στο 36’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα ο Ντζιούρτζιτς έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο δεύτερο μέρος και το τελευταίο 20λεπτο έγινε… χαμός.

Ο Χόφμαν στο 71’ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ το Αννόβερο, για να έρθει η απάντηση ξανά από τον Ντζιούρτζιτς ο οποίος ισοφάρισε 2-2 στο 83’. Τέσσερα λεπτά μετά όμως, ο Πίντο πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: Χεσλ, Νέχριγκ, Σόμπιετς (46'Κλάινε), Μαβράι, Μπαμπά, Γκάις, Φέρστνερ (79'Νέθε), Κλάους, Πριμπ, Παρκ (67'Πλέντλ), Ντζιούρτζιτς.
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Χόφμαν, Χαγκουί, Ποκονιόλι, Σμίντεμπαχ (89'Έγκιμαν), Ντα Σίλβα, Πίντο, Για Κόναν (69'Σλάουντραφ), Ράους, Αμπντελαουί (79'Τσαχέντ), Μ.Ντιούφ.

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο