Στον τελικό η Γουίγκαν (video)

Μεγάλες στιγμές ζει η Γουίγκαν η οποία επικρατώντας 2-0 της Μίλγουολ στο «Γουέμπλεϊ» θα βρεθεί στον τελικό του FA Cup.

Στον μεγάλο τελικό του FA Cup προκρίθηκε η Γουίγκαν η οποία αντιμετωπίζοντας τη Μίλγουολ στα ημιτελικά του Γουέμπλεϊ επικράτησε 2-0 και πήρε το εισιτήριο στο όνειρο.

Ο Μαλόνεϊ στο 25’ άνοιξε το σκορ για τους τυπικά φιλοξενούμενους με τον ΜακΜάναμαν στο 78’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΙΛΓΟΥΟΛ: Φορντέ, Νταν, Σιτού, Λόουρι, Μπίβερς, Σμιθ (67΄Χαλς), Σεντ Λέτζερ, Χένρι, Τέιλορ, Αμπντού (72’ Τρότερ), Κίοχ.
ΓΟΥΙΓΚΑΝ: Αλ Χαμπσί, Αλκαράθ, Μπόις, Φιγκεροά, ΜακΚάρθι, Μαλόνεϊ, Γκόμεζ, Μποσεζούρ (60’ ΜακΆρθουρ), Σάρνερ, Κονέ, ΜακΜάναμαν.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα