ΑΕΚ-Πανθρακικός 3-1 (Κ20)

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα Νέων της ΑΕΚ, που επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 16’με κοντινό πλασέ του Γροντή για το 1-0, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του πρώτου μέρους. Στο 78’ η Ένωση κέρδισε πέναλτι και ο Γροντής ευστόχησε για το 2-0, ενώ στο 83’ ο Παπαδημητρίου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Πανθρακικός μείωσε σε 3-1 με τον Μπονγκ στο 87’.

ΑΕΚ: Μυλωνόπουλος, Νικολιάς (82’ Χατζησοφρωνίου), Ερέκι, Ξόμπλιος (60’ Κέζος), Βλάχος, Παπαδημητρίου, Γροντής, Αργυρίου, Αρέστη (7’ Μάλτσι), Κοντίδης, Τσεβάς

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Αθανασιάδης, Ζδράβος-Ρίζος, Γαλάνης, Ζούλης, Πόλυση, Μπονγκ, Νικολαΐδης, Μουστάκας, Βασιλακάκης (60’ Τσανάκτσογλου), Φωτιάδης (52’ Καριάογλου), Παπασταύρου (66’ Σαρηγιαννίδης)

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα