Πολύγυρος – Τριανδρία 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της Χαλκιδικής ανάμεσα στη Νίκη Πολυγύρου και τον Αχιλλέα Τριανδρίας .

Όλα έγιναν μέσα σε πέντε λεπτά. Στο 70ό λεπτό ο Γκατζογιάννης ανοίγει το σκορ για λογαριασμό του Αχιλλέα, αλλά πέντε λεπτά αργότερα  (75΄) οι γηπεδούχοι με σκόρερ τον Ιατρού έφτασαν στην ισοφάριση με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ:  Καριμάλης, Σαμαράς, Κωνσταντάρας, Κωνσταντινίδης, Ζούνης, Τσιντογιάννης, Πετσάβας (51ʼ Μπίκας), Καραγκιοζίδης, Ιατρού (90ʼ Στρόλιος), Ψευτογιώργος (79ʼ Γραμμένος), Πανισκάκης.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ:  Μπογδάνος, Καλλού, Τούσιας (79ʼ Κοσμίδης), Φάκας, Χατζηδρόσος, Αραμπατζής, Ντεβρεντλής (31ʼ Λεκός), Βακουφάρης, Γκατζογιάννης, Πέκτος (59ʼ Μυλωνάς), Ξανθόπουλος.

Ολυμπιακός: Άμεση «προσγείωση» από Μεντιλίμπαρ - «Το μυαλό στη ρεβάνς και όχι στον τελικό»
Euroleague: Την Τετάρτη το Game 5 για Μονακό και Φενέρμπαχτσε
ΑΕΚ: Η ευεργετική διακοπή για Λιβάι και ο στόχος του Αλμέιδα
NBA: Οι Μάβερικς λύγισαν τους Κλίπερς και προκρίθηκαν, ισοφάρισαν οι Μάτζικ