Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 3-1 (Κ17)

Σε τροχιά φάιναλ φορ διατηρήθηκε η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης που επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 3-1 του Πανιωνίου.

Οι Αρκάδες μπήκαν... δαιμονισμένοι στο ματς ,και βρέθηκαν να προηγούνται 3-0 στο πρώτο 45λεπτό. Στο 17’ ο Βελισσάρης σέντραρε από αριστερά, ο Τραγόμαλλος απομάκρυνε λανθασμένα, με αποτέλεσμα ο Σαλαπάτας με πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Πανιωνίου για το 1-0. Στο 30’ ο Χρήστου με σουτ από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα. Δύο λεπτά αργότερα Τσιώλης, Τριανταφύλλη και Γογωνάς συνεργάστηκαν εξαιρετικά και με σουτ του τελευταίου ανέβηκε ο δείκτης του σκορ στο 3-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τυπική διαδικασία, με τον Πανιώνιο απλά να μειώνει σε 3-1 στο 70’με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πολυχρονιάδη. Οι «κυανέρυθροι» έμειναν στο 77’ με δέκα παίκτες, καθώς ο Ντουρμισάι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Αστέρας Τρίπολης: Νικολίτσας (83’ Τεφτερίδης), Πολύδωρος, Κυριακόπουλος, Καστριτσέας, Βαζούκης, Γογωνάς (88’ Καλογερόπουλος), Χρήστου (67’ Προύντζος), Βελισσάρης, Τριανταφύλλης (71’ Μάρκος), Σαλαπάτας (77’ Τακλής), Τσιώλης

Πανιώνιος: Κουρουμπέτσης, Τραγόμαλλος, Σταμίρης (85’ Νέστορας), Ευαγγέλου, Πολυχρονιάδης, Μπαρμπαλιάς (65’ Παούρης), Καρβούνης (79’ Μπόκιας), Τσαφέρι, Ντουρμισάι, Μουσάι (67’ Μπελέρης), Μαρούδας

ΤΡΙΠΟΛΗ: Αρης Κολλιντζογιαννάκης

Premier League: Ιστορία με την Μόρνμουθ γράφει ο Ιραόλα
Πόλο: Η κλήρωση του Παγκοσμίου Εφήβων
ΠΑΟΚ: «Ναυάγησε» η σκέψη για φιλικό παιχνίδι με τον Προμηθέα
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: «Τελικός» επιβίωσης στο ΣΕΦ - Η ώρα και το κανάλι