ΑΟ Δικαίου-Διαγόρας 2-2

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι της Δωδεκανήσου ανάμεσα στον ΑΟ Δικαίου και τον Διαγόρα, για την τελευταία αγωνιστική του 9ου ομίλου.

Οι δυο ομάδες έχουν από καιρό υποβιβαστεί και στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς αγωνίστηκαν χωρίς άγχος και σκοπιμότητες, προς χάριν του θεάματος. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια για τους γηπεδούχους, καθώς στο πρώτο λεπτό ο Χατζησουλεϊμάν εκμεταλλεύτηκε το λάθος διώξιμο των αμυντικών του Διαγόρα και σημείωσε το 1-0. Οι Κώοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, ενώ οι Ρόδιοι είχαν διπλή ευκαιρία στο 36’ με τους Μπουρδή και Ιμεραλιλάι να μην βρίσκουν στόχο. Στο 42’ όμως ο Π. Χατζηβασίλης έκανε το 2-0 για τον ΑΟ Δικαίου.

Στο δεύτερο μέρος ο Διαγόρας ανέβασε στροφές και στο 65’ ο Ιμεραλιλάι μείωσε σε 2-1. Στο 68’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, όμως ο Γ. Χατζηβασίλης απέκρουσε την εκτέλεση του Ιμεραλιλάι. Τελικά οι Ρόδιοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ιμεραλιλάι να κάνει το 2-2 με εξαιρετικό σουτ.

AO ΔΙΚΑΙΟΥ: Χατζηβασίλης Γ., Χατζηβασίλης Π., Σιώμος (46’ Πης), Μυλωνάς, Πρέκα, Σκαλέρης, Τράκας, Μποϊλής Μ., Πανόπουλος, Χατζησουλεϊμάν, Φυτάς

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Γιακούμαρος, Αυγενικός, Παυλίδης (55’ Κουλουμπρής), Κοσκιού, Μιχαλόπουλος, Λάππας, Μόσχος, Μπουρδής, Ιμεραλιλάι, Φλεβάρης, Μπαούρης

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»