Κερατσίνι-Περαμαϊκός 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πειραϊκό ντέρμπι, καθώς με το Κερατσίνι να ισοφαρίζει στο τέλος τον Περαμαϊκό.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό από το πρώτο λεπτό, καθώς με τη σέντρα, ο  Χαλκιάς των «πρασίνων» είχε δοκάρι. Ο Περαμαϊκός τελικά προηγήθηκε στο 22’ με το κοντινό πλασέ του Ντούλια, μετά από σέντρα του Σιδέρη.  Οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες με τους Μπερνιδάκη και Ντούλια να «σφραγίσουν» τη νίκη, αλλά δεν το κατάφεραν.

Στο 63’ το Κερατσίνι είχε δοκάρι στο 63’ με τον Διονυσόπουλο, ενώ στο 67’ ο ίδιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 80’ ο Χατζηγιαννάκος του Περαμαϊκού είδε κι αυτός τη δεύτερη κίτρινη. Κι ενώ όλα έδειχναν πως οι «πράσινοι» θα έπαιρναν το «διπλό», στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τρουμπούνας εκτέλεσε το φάουλ και ο Λαπατάς με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1 για το Κερατσίνι.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ (Βαγγέλης Λαϊβεράς): Δημητρόπουλος, Καρράς (57’ Μαρμαρίδης), Κουλακάρης, Παπαδόγκωνας, Βατής, Παντελίδης, Διονυσόπουλος, Κατσίγιαννης, Μαριόλης, Χατζής (46’ Λέτρος), Βαρουξής (68’ Τρουμπούνας)

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Στασινόπουλος): Τριανταφυλλίδης, Χαλκιάς, Σαμλλίδης, Καραγιάννης, Λαπατάς, Ρούσσος, Ντούλιας (57’ Χατζηγιαννάκος), Ιατρού (90’ Νίκο), Μπερνιδάκης, Σιδέρης, Ανδριανόπουλος (72’ Ερρίκος)

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50