Φιλοθέη Αρτας-Οδυσσέας Νυδρίου 3-2

Εντυπωσιακή ανατροπή σημείωσε η Φιλοθέη στην Άρτα επί του Οδυσσέα Νυδρίου με 3-1.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν από δικά τους λάθη 2-0 στο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος έκαναν μεγάλη ανατροπή και έφτασαν στη νίκη, με την ομάδα από το Νυδρί να έχει πλέον ελάχιστες ελπίδες παραμονής. Στο 23’ ο Κοντογεώργου είχε δοκάρι για τη Φιλοθέη, αλλά στο 30’ ο Μπάκας στην προσπάθειά του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1. Κάτι ανάλογο έγινε και στο 42’, όταν ο Τσιφλίδης θέλησε να γυρίσει την μπάλα πίσω, ο Βαρέλης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και η μπάλα πήγε στην εστία του για το 0-2.

Όμως η Φιλοθέη δεν το έβαλε κάτω και στο 62’ είχε δοκάρι με τον Ξυλογιάννη, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπάκας εξιλεώθηκε για το αυτογκόλ και μείωσε σε 1-2. Στο 74’ ο Ξυλογιάννης ισοφάρισε σε 2-2 και το 76’ ο Τρομπούκης είχε δοκάρι, το τρίτο για την ομάδα της Αρτας. Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 79’ ο Παππάς, γράφοντας το 3-2. Στο 89’ ένας διαπληκτισμός του Κονιδάρη και του Μπιρμπίλη που ήταν στο πάγκο, ανάγκασε τον διαιτητή Μπούμπα να τους δείξει κόκκινη κάρτα, ενώ στο 90+3’ αποβλήθηκε και ο Τσιφλίδης.

ΦΙΛΟΘΕΗ (Δημήτρης Νταλάκας): Βαρέλης, Τρομπούκης, Ζυγούρης, Μπάκας, Τσιφλίδης, Ξυλογιάννης, Γιαννούλης Θ., Θέμελης, Καραγιάννης (46’ Γιαννούλης Δ.), Παππάς, Κοντογεώργος (46’ Νάσιος)

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (Δημήτρης Κονιδάρης): Πάππος, Κλαπής, Θεοδωρίδης, Ξένος (58’ Ξένος), Ψαρόπουλος, Καλογερής, Μακρής, Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος, Κονιδάρης, Δημεσπύρας

Παναθηναϊκός AKTOR, Βιλντόζα: «Πάμε στο Βελιγράδι να κερδίσουμε»
Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!
NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό