Μακεδονικός Κοζάνης-Παναργειακός Αργους Ορεστικού 6-0

Ξέσπασε ο Μακεδονικός Κοζάνης απέναντι στον Παναργειακό Άργους Ορεστικού, καθώς τον «διέλυσε» με 6-0.

Για όλες τις χαμένες ευκαιρίες και την ατυχία της χρονιάς σκόραρε ο Μακεδονικός, που στο δεύτερο ημίχρονο πήρε... φωτιά. Το σκορ άνοιξε νωρίς για τους γηπεδούχους, με τον 16χρονο Κωστίκα να κάνει το 1-0 στο 12’ με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αντωνόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μακεδονικός μπήκε... σεληνιασμένος στο γήπεδο. Στο 53’ ακυρώθηκε γκολ του Κουμπούρα, αλλά αυτό δεν τον πτόησε. Ο ίδιος στο 60’ έκανε το 2-0 με κεφαλιά, ενώ στο 63’ ο Μαλούτας με πλασέ σημείωσε το 3-0. Στο 67’ ο Παπαδημητρίου σέντραρε και ο Κουμπούρας με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 70’ ο ίδιος και πάλι με σέντρα σουτ έστειλε την μπάλα στο αντίθετο παραθυράκι για το 5-0, ενώ στο 87’ σέντραρε και ο Γρηγόρης Αντωνόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Γιώργος Παπακώστας): Βαρυτιμίδης, Αναστόπουλος Γρ., Μαντζόλας, Αργυρόπουλος, Μαλούτας, Κωστίκας, Ζιαζιάς, Ζαχαριάδης, Παπαδημητρίου, Κουμπούρας, Σαριόγλου (68’ Αντωνόπουλος Κ.)

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Σιώμος): Τοτονίδης, Τσιγαρίδας (68’ Βασάδης), Μουρατίδης, Ιωάννου, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Γανώλης, Βασιλειάδης (65’ Μαρκόπουλος), Βελλίδης, Καλύβας, Χαραλαμπίδης (73’ Ιωαννίδης)

ΚΟΖΑΝΗ: Γιώργος Κατσίκας

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη