Τριγλία Ραφήνας-ΑΟ Δικαίου 3-1

Αποφασιστική νίκη για την άνοδό της στη Γ’ Εθνική Ερασιτεχνική πήρε η Τριγλία Ραφήνας, που επικράτησε 3-1 του ΑΟ Δικαίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίωρο, όπου σημείωσαν δύο γκολ, ενώ είχαν και δοκάρι. Στο 14’ από κόρνερ του Στρόμπουλου και κεφαλιά του Γκίκα έγινε το 1-0, ενώ στο 22’ κεφαλιά του Κόρακα σταμάτησε στο δοκάρι. Στο επόμενο λεπτό ο Ράμο με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για την Τριγλία. Η ομάδα της Κω αντέδρασε στο τέλος του πρώτου μέρους και στο 44’ είχε δοκάρι με τον Μ. Χατζηφούντα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κάπως, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς απέκτησε νέο ενδιαφέρον. Κι αυτό γιατί στο 83’ ο Γκουντελίτσας με κεφαλιά μετά από φάουλ του Πανόπουλου μείωσε σε 2-1 για τον ΑΟ Δικαίου. Στην Τριγλία δεν αγχώθηκαν ιδιαίτερα, καθώς στο 85’ ο Στρόμπουλος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Κόρακας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

TΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Φιλιππόπουλος, Στρόμπουλος (90+1’ Κουταρίνης), Φελεγγάκης, Κόρακας, Τσέπας, Αλεβίζος, Ράμο (87’ Μπλιάμπλιας), Τσάγγαρης, Γκίκας, Μουλάκης (75’ Χαντζάι), Χατζάκης

ΑΟ ΔΙΚΑΙΟΥ: Τσαραπατσάνης, Φυτάς, Κεφαλιανός, Γκουντελίτσας, Σωτίρι (46’ Οικονόμου), Χιούσι, Χατζηβασίλης (75’ Συντιχάκης), Μυλωνάς, Χατζηφούντας Μ., Πης (46’ Σκαλέρης), Πανόπουλος

Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό